Sjöholm Anja

Bilderna

Se även dessa

Javisst! Kom och se den gamla villan som idag är TV-studio för livsstilsprogrammet Strömsö och ett paradis för idésnickare. Vi rör oss inomhus och i trädgården. 1 timme. Ingen arrangerad transport. Lokaltrafikens buss linje 2, till Västervik hamn, avgår från Rådhusgatan/ Rewell. Lokalbussens tidtabeller: LIFTI/
Namnen på brandgatorna ger nytt liv åt Vasa och dess byggnader. Kom med och upptäck de små gatorna och människorna som levt och verkat i Vöråstan. Start: Hotel Scandic, Rostensgatan 6.
Upplev det historiska Gamla Vasa med guide och hör bl.a. om Vasa brand, Korsholms vallar, fångläger, Vasa hovrätt och Sankta Maria kyrka. Start vid Köpmansgatan 10.
Världens tre metropoler – Brändö, London och Paris. Brändö är en metropol med en färgstark historia. Kom på en tur! Vi startar på Brändö torg. Lokalbusslinjerna 1, 2 och 4 trafikerar till Brändö. Tidtabeller och rutter: LIFTI.fi